شنبه 24 مهر 1400   15:47:12
17:101398/11/8
رزمایش تخلیه اضطراری فرودگاه خلیج فارس عسلویه برگزار شد

رزمایش طرح تخلیه اضطراری سالن ترمینال فرودگاه خلیج فارس با همکاری بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و با هدف ایجاد هماهنگی با سازمان‌های مرتبط با امداد و نجات برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه روز گذشته (دوشنبه، هفتم بهمن‌ماه) در جریان برگزاری رزمایش طرح تخلیه اضطراری اظهار کرد: مستند به الزام‌های اچ‌اس‌یی شرکت ملی نفت ایران و با هماهنگی از پیش تعیین شده در قالب تدوین سناریو و برگزاری نشست‌های هماهنگی با سازمان‌های  مرتبط در امر امدادرسانی، این مانور در قالب تمرین گروهی به‌منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف در سه محور اصلی هماهنگی، ارتباطات و تجهیزات برگزار شد که می‌تواند قابلیت گروه‌های درگیر و مرتبط را در شرایط واقعی تا حد مطلوبی افزایش دهد.

رضا نورایی افزود: طبق الزام‌های ایکائو و doc9137 مانورهای دور میزی و مانورهای ۶ ماهه بدون سناریو و مانور طرح اضطراری دوسالانه با سناریو از رزمایش‌هایی است که به‌صورت معمول در فرودگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، مدیریت فرودگاه خلیج فارس در حال هماهنگی‌های لازم برای برگزاری رزمایش دوسالانه در اوایل اردیبهشت‌ماه ٩٩ است.

2/28576

منبع: روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پارس


کلمات کليدي
فرودگاه خلیج فارس، رزمایش تخلیه اضطراری، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
بروزرسانی:
nioc