پنجشنبه 1 مهر 1400   20:45:38
با حضور استاندار خوزستان انجام شد؛امضای تفاهمنامه همکاری مناطق نفت‎خیز جنوب و آبفار خوزستان برای آبرسانی به غیزانیه

با حضور استاندار خوزستان، تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در خصوص احداث خط لوله تامین آب‌ بخش غیزانیه امضا شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این آیین که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، شرکت‌های بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون به نمایندگی از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و در راستای تعهد به مسئولیت های اجتماعی متعهد شدند ۱۲۰ میلیارد ریال برای احداث خط لوله تامین آب آشامیدنی روستاهای بخش شرقی غیزانیه هزینه کنند.

در این مراسم غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان از حسن همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در خصوص تامین اعتبار این پروژه قدردانی کرد و گفت: از سال ۱۳۹۶ که کارهای اجرایی این پروژه آغاز شد، مناطق نفت خیز جنوب با تمام توان وارد عمل شد اما با تاخیری که به وجود آمد این پروژه مشمول گذشت زمان و افزایش قیمت‌ها شده و به سرانجام نرسید.

شریعتی اظهار امیدواری کرد: این بار به همت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، پروژه در موعد مقرر به انجام رسیده و تلاش شود در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری برسد تا مردم بخش غیزانیه از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شوند.

وی در ادامه خطاب به مسئولان بیان کرد: انتظار می رود مسئولان محترم و بخشدار منطقه کمک‌های متعدد و اقدامات موثر نفت به مناطق کم برخوردار را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در آیین امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی و در حد بضاعت کمک‌های لازم را به ساکنان اطراف تاسیسات صنعت نفت داشته‌ایم، افزود: علاوه بر تامین اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی برای این پروژه شرکت های بهره برداری کارون و مارون نیز طی چند سال گذشته با اجاره و اختصاص تانکرهای آبرسانی در زمینه تامین آب روستاهای بخش شرقی غیزانیه خدمت رسانی مستمر داشته‌اند.

وی همچنین ضمن تشریح سایر فعالیت‌ها و خدمات صنعت نفت به روستاها و مناطق پیرامونی تاسیسات، خواهان رعایت ایمنی و حریم خطوط لوله حامل نفت و گاز شد و گفت: از مسئولان محلی انتظار داریم در راستای رعایت ایمنی و حفظ سلامت مردم، خطرات نزدیک شدن به خطوط لوله و ورود به حریم تاسیسات و خطوط را به مردم یادآور شده و شرکت را در تحقق این مهم یاری کنند.

3/28410

بیشتر بخوانید:
مشارکت مناطق نفت‌خیز جنوب در پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز

منبع: روابط عمومی مناطق نفت‎خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، آبرسانی، غیزانیه
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
بروزرسانی:
nioc